MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly Předpověď počasí
+ Databáze všech motoristických a technických muzeí a míst spjatých s technickou historií naší země
VeteránKalendář nabízí pozvánky nejen na akce spjaté s historickými vozidly a stroji, ale též pozvánky na veškeré konané motoristické akce, veteránské a motoristické burzy, výstavy, festivaly a setkání. V databázi VeteránKalendáře se dále nacházejí pozvánky do všech motoristických a technických muzeí a míst spjatých s technickou historií naší země a též do zajímavých míst nacházejících se v blízkém okolí konání každé akce. V archivu VeteránKalendáře jsou uloženy všechny vložené pozvánky od roku 1998.
 Informace   Kontakty   Komerční inzerce 
Vložit pozvánku
Úvod
Kalendář
Archiv
Reportáže
Muzea
Místa
Detail

     *  povinný údaj    FORMULÁŘ PRO PŘIDÁNÍ NOVÉ INFORMACE K POZVÁNCE
   Jméno: * 
   E-mail:
   Obrazový
   dokument:

 ( formát *.jpg, max. 3 MB )
   Text: *    
  
   Odkaz: 
Nápověda
 • Vkládejte pouze věcné informace a poznámky. Informace neslouží k diskusi
 • Pro správné funkční zobrazení odkazu, vkládejte odkaz do textu v základním tvaru (např. www.motomagazin.cz)
 • Velikost obrazové přílohy pozvánky by neměla přesáhnout 3 MB. Přijat bude pouze soubor typu *.jpg.

  Návod k úpravě vkládaných obrazových dokumentů: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek (scan). Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 800 pixelů výšky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Požadovanou velikost pod 3 MBdosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.


 •    

  Muzeum socialistických vozů

    MUZEUM  
    Místo:Železný Brod - vedle supermarketů
    Kraj:Liberecký kraj
    Popis:Muzeum bylo přemístěno z Velkých Hamrů do daleko větších prostor bývalé textilky v Železném Brodě, v těsném sousedství supermarketů.

  Návštěvníci si mohou prohlédnout výběr vozů, které jsme v minulosti běžně potkávali na našich silnicích. Naprostá většina tuzemských motoristů té doby měla jasno – ctila domácí značku Škoda a její dlouholetý bestseller s motorem vzadu! Základ proto tvoří celá škála těhto vozů včetně, nechybějí ani vozidla Veřejné bezpečnosti, autoškoly či sanitky. Z bývalého SSSR jsou to vozy Moskvič, „Žigulíky“ i Volga Gaz 24 v barvách VB, rumunská Dacia 1300 a nesmí chybět ani legenda DDR Trabant 601. Úplným unikátem je Sovětská vládní limuzína ZIL 115, ve které jezdil ve své době šéf KGB Andropov.
  Pro historické porovnání jsou zde i vozidla předválečná, dále pak nákladní i speciální automobily.

  Jedná se o stálou expozici do které vozidla zapůjčila parta nadšenců. Vozidla se budou průběžně obměňovat a doplňovat. Mnoho z těchto aut můžete vidět v televizních seriálech „Zdivočelá země“, „Vyprávěj“, „Ordinace v růžové zahradě II.“ filmu „Sama v čase normálnosti“ a dalších.
    Kontakt:Průmyslová 912 - vedle supermarketů
  ŽELEZNÝ BROD 468 22
  Kraj Liberecký

  Telefon: +420 736 769 179, +420 774 138 603
  E-mail: pavel.kadas@seznam.cz.cz

  Otevírací doba
  červen – září: denně mimo pondělí, všechny svátky
  říjen – květen: víkendy a svátky
  vždy od 10:00 do 16:00 hod.
    E-mail:ladamichelin@seznam.cz
    Internet:
    QR kód:
   Pozvánka vložena 18.07.2023  
   Zobrazit pozvánku  Zobrazit pozvánku    Vložit další informace  Vložit další informace  
   Změnit základní údaje pozvánky  Změnit údaje    Vložit reportáž  Vložit reportáž  
   Zopakovat pozvánku v jiném termínu  Zopakovat pozvánku    Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

  © Jiří Bartuš 2012