MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly Předpověď počasí
+ Databáze všech motoristických a technických muzeí a míst spjatých s technickou historií naší země
VeteránKalendář nabízí pozvánky nejen na akce spjaté s historickými vozidly a stroji, ale též pozvánky na veškeré konané motoristické akce, veteránské a motoristické burzy, výstavy, festivaly a setkání. V databázi VeteránKalendáře se dále nacházejí pozvánky do všech motoristických a technických muzeí a míst spjatých s technickou historií naší země a též do zajímavých míst nacházejících se v blízkém okolí konání každé akce. V archivu VeteránKalendáře jsou uloženy všechny vložené pozvánky od roku 1998.
 Informace   Kontakty   Komerční inzerce 
Vložit pozvánku
Úvod
Kalendář
Archiv
Reportáže
Muzea
Místa
 Vážení příznivci motorismu, motorstických sportů, historických vozidel a technické historie. Počet motoristických akcí všeho druhu se rok od roku zvyšuje tak, že v sezóně dnes již nelze najít víkend, ve kterém by se někde nekonal nějaký sraz, závod či burza. A právě k orientaci mezi všemi akcemi vznikl VeteránKalendář, který si klade za cíl pomoci pořadatelům v plánování a propagaci akcí a návštěvníkům ve snadné orientaci mezi nimi.
VeteránKalendářKalendář akcí spjatých s motorismem a jeho historií


www.veterankalendar.cz


provozovatel: Jiří Bartuš
adresa: Mistřice 480 68712
telefon: +420 739 320 529
email: jiri.bartus@motomagazin.cz
IČ: 72810416

MotoMagazín - VeteránForum - VeteránKalendář Základní informace

Struktura VeteránKalendáře je, ve snaze co nevíce zjednodušit celkový přehled, rozdělena na tyto základní okruhy. Kalendář, archiv, reportáže, muzea a místa.

Okruh Kalendář zobrazuje přehled všech aktuálních akcí. Výběrem konkrétního měsíce lze zobrazit přehled všech akcí, tedy i již proběhlých, avšak vždy pouze v rámci aktuálního roku.

Okruh Archiv zobrazuje přehled všech neaktuálních pozvánek. Na rozdíl od základního okruhu kalendář, umožňuje prohlížet všechny pozvánky uložené v kalendáři od roku 2002.

Okruh Reportáže zobrazuje přehled všech akcí kalendáře, kterým byla přidána reportáž. Pozvánky právě probíhajících akcí jsou označeny zelenou barvou.

Okruh Muzea sdružuje databázi všech motoristických a technických muzeí na území České republiky.

V okruhu Místa jsou soustředěny pozvánky na zajímavá místa spjatá s motoristickou a technickou historií naší země, případně místa, která mohou zaujmout návštěvníky pohybující se v jejich okolí. Ať jsou to staré továrny, mlýny, vodní díla, závodní okruhy, letiště či památníky či restaurace.

Muzea a místa uložená ve VeteránKalendáři se vždy zobrazují v samostatném přehledu a též v každé pozvánce na akci konající se v jejich blízkosti - v okruhu 25 kilometrů. Cílem je nabídnout návštěvníkům akcí smysluplné alternativní využití času v místě, ve kterém se budou nacházet.


 Využijte unikátní rozšířené možnosti

Veteránkalendář je koncipován ve snaze nabídnou co nejlepší přehled o chytaných akcích. Jelikož nejde o tištěné médium a tedy neměnný produkt, umožňuje zadavateli akce kdykoli snadno měnit základní údaje o akci v pozvánce. A nejen to. Nové informace může k akci kdykoli přidat kterýkoli návštěvník kalendáře. Zcela unikátní funkcí kalendáře jsou reportáže, kdy ke každé probíhající či proběhlé akci lze přidat reportáž v podobě odkazu na její umístění na internetu případně doplněné vlastním reportážním textem.

    Zobrazení místa pořádání akce na mapě

V souladu s prudkým rozvojem navigací přinášíme zásadní vylepšení VeteránKalendáře spočívající v implementaci map do jednotlivých pozvánek. Zadavatel pozvánky může zadat přesnou pozici místa konání akce prostřednictvím GPS souřadnic. Spolu se zobrazením souřadnic pro uložení do GPS navigace, je tato pozice přímo zobrazena i na ve spodní části pozvánky - nutno otevřít stránku s konkrétní pozvánkou kliknutím na název, nebo kliknout na symbol Zobrazit pozvánku .

V případě, že zadavatel souřadnice nezadá, systém se sám pokusí zobrazit pozici místa konání akce na mapě dle údajů uvedených v kolonce místo. Takto získané souřadnice budou v pozvánce zobrazeny s poznámkou Orientační poloha, protože slouží jen pro přibližnou orientaci.

Pozici na mapě může zadavatel kdykoli měnit prostřednictvím formuláře pro změnu pozvánky.

    Akce muzea a místa v okolí

V případě, že se chystáte navštívit nějakou z akcí, na kterou je v našem kalendáři vložena pozvánka, bude pro vás jistě zajímavé vědět, zda v okolí není pořádána jiná akce, či se zde nenachází nějaké muzeum či zajímavé místo. Tyto informace naleznete ve spodní části každé pozvánky, jejíž místo je lokalizováno na mapě.

    Pozvánky na akce konané ve stejném termínu

Informace o akcích konajících se ve stejném termínu naleznete ve spodní části každé pozvánky na akci, jejíž délka trvání nepřesahuje 31 dní.

    Plánování trasy k místu konání

Za pomoci služby Google mapy lze snadno plánovat trasu k místu konání akce. Přímý odkaz, který naleznete v každé pozvánce jež obsahuje zadanou polohu, otevře nové okno prohlížeče, ve kterém se načte mapový podklad s vyznačeným cílovým bodem. Klinutím na tlačítko Vyhledat trasu a zadáním výchozí pozice dojde k vlastnímu vyhledání trasy. tu lze dále upravovat dle konkrétních možností a požadavků.


Všeobecné podmínky a informace

Vkládat nové akce, reportáže a informace včetně fotografií může každý návštěvník kalendáře.
Nezákonné či zjevně nevhodné příspěvky však mohou být ze strany administrátora serveru odmítnuty.
Není povoleno kopírování zveřejněných materiálů či vložených příspěvků bez citování zdroje.
Provozovatel serveru si nárokuje neomezené další použití příspěvků a fotografií.
Provozovatelé serveru nenesou žádnou odpovědnost za obsah vložených příspěvků.

Omezení zobrazování dlouhodobých akcí.
Trvá-li akce více než 7 dní, je v celkovém výpisu akcí zobrazována pouze během prvního týdne trvání. V další dny je zobrazována pouze ve výpisu oddílu, do kterého byla zařazena.

Přednostní zobrazení pozvánky ve výpisu je placená služba. V případě přednostního zobrazení více pozvánek bude vždy výše umístěna pozvánka s bližším termínem.


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2012